|  |  |  | 

Papieski wydział teologiczny Socjalizm burżuazyjny Wiedza

Budowa dramatu ?Kordian?

Budowa dramatu ?Kordian?
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Pisanie prac magisterskich tanio (4)Dramat jako forma literacka rządzi się swoimi prawami. Jest też chyba jedyną taką formą, która ma określony ściśle układ, nazwy poszczególnych części prezentację bohaterów na samym początku. Tak też jest w dramacie Kordian Juliusza Słowackiego, który został napisany w Genewie w 1833 roku. Ciekawostką jest, że Słowacki na początku nie przyznawał się do autorstwa dzieła, o które posądzano nawet Adama Mickiewicza.

 

Kordian składa się z następujących części: przygotowania o charakterze fantastycznym, prologu z zestawieniem trzech koncepcji poezji i jej roli w odzyskiwaniu niepodległości i z trzech aktów, w których rozgrywa się akcja właściwa. Warto wspomnieć, że niektóre dramaty mają także epilog, który jest swoistym zakończeniem tej formy. Dramat jako gatunek rozwija się od lat, natomiast w romantyzmie był bardzo popularny i chętnie stosowany przez różnych autorów. Juliusz Słowacki ma na swoim koncie mnóstwo dramatów, o wszystkich swoich wprawkach dramatycznych informował matkę w rozległej korespondencji.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

budowa-dramatu-kordian

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Coaching Kraków i Korepetycje Kraków

    Coaching Kraków i Korepetycje Kraków

    Korepetycje Kraków i Coaching Kraków Dobre zmiany Każdy czasem potrzebuje zmian. Marzymy o tym, aby zmienić coś w swoim życiu, ale sami nie do końca wiemy, co to mogłoby być. Zastanawiamy się, czy warto zmienić dietę, zacząć uprawiać sport, czy zmienić ogólny styl życia na lepszy. Czasem warto podjąć walkę z jakimś nałogiem, który od