|  |  |  | 

Edukacja Programiści etl praca Szkolenia ohsas

Nauka norweskiego

Nauka norweskiego
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Nauka języków

Język angielski bez dwóch zdań zdominował świat. Każdy turysta, wybierający się na wakacje za granicę musi znać ten język, zwłaszcza jeśli nie zna języka urzędowego w wybranym kraju. Angielski stał się więc językiem uniwersalnym, po który często sięgają ludzie bez znajomości innych języków. Stosunkowo prosty jeśli chodzi o gramatykę, nie sprawia również wielu problemów przy nauce. Nic więc dziwnego, że wielu Polaków w różnym wieku rozpoczyna naukę języka angielskiego, w celu wyjazdu za granicę lub lepszego kontaktu z rodziną, która za granicą już mieszka. Jak jednak wygląda nauka innych języków w Polsce?

Choć kilkadziesiąt lat temu niezwykle popularnym w Polsce językiem był rosyjski, ze względu na olbrzymi wpływ Związku Radzieckiego na edukację, a także każdą dziedzinę życia w naszym kraju, obecnie rosyjski nie jest aż tak popularny. W związku z napływem uchodźców wiele osób podejmuje naukę ukraińskiego, często także równolegle z rosyjskim. Są to bowiem języki w pewnym stopniu do siebie podobne – znając rosyjski bez problemu dogadamy się z Ukraińcem i na odwrót. Najpopularniejszy po angielskim jest zaś niemiecki, będący drugim językiem, którego zazwyczaj uczą się dzieci i młodzież szkolna. Głównie ma na to wpływ rozwinięty rynek pracy u naszego zachodniego sąsiada. Popularnym językiem jest również francuski i hiszpański. Ponadto coraz powszechniejsza staje się nauka norweskiego i innych języków skandynawskich, ze względu na dobre perspektywy zawodowe, a także, wśród osób wiążących przyszłą karierę z biologią – podstawy łaciny.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

nauka-norweskiego

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Nauka gry na flecie Poznań i nauka gry na gitarze dla dzieci Poznań

    Nauka gry na flecie Poznań i nauka gry na gitarze dla dzieci Poznań

    Nauka gry na gitarze dla dzieci Poznań i Nauka gry na flecie Poznań Gdzie są najlepsze szkoły muzyczne? Muzyka jest niezwykle ważna w życiu każdego człowieka. Chyba wszyscy bez wahania zgodzą się z tym stwierdzeniem. W końcu każdy z nas posiada pewną wrażliwość na sztukę, czyli nie tylko na malarstwo, piękne obrazy, rzeźby i inne