|  |  |  | 

Edukacja Papieski wydział teologiczny Szkolenia ohsas

Nauka rysunku

Nauka rysunku
1 vote, 5.00 avg. rating (87% score)

Nauka rysunku

Wiele młodych osób, zainspirowanych twórczością różnorodnych artystów, mangaków czy animatorów sięga chętnie po ołówek, z zamiarem podjęcia przyspieszonego kursu rysowania, najczęściej we własnym zakresie. Jednak jak powinna wyglądać prawidłowa nauka rysunku?

Niezależnie od tego, czy podejmujemy naukę we własnym zakresie, czy decydujemy się na udział w kursie, ważne przede wszystkim są podstawy. Możemy mieć wrodzony talent do wspaniałego kolorowania, szybko przyswajać perspektywę i zasady światłocienia, przez co cieniowanie będzie nam przychodziło z łatwością, jednak bez znajomości proporcji nie narysujemy nic we właściwy sposób. Wielu młodych artystów popełnia na początku karygodny błąd – kalkują oni cudze rysunki i to nie na zasadzie inspirowania się powstałym już dziełem, a odrysowując linia w linię rysunek, który potem ogłaszają swoim własnym. Pomijając kwestię praw autorskich, nauka rysunku jedynie w niewielkiej mierze opiera się na pamięci mięśni, więc w ten sposób niczego się nie nauczymy, a tego typu kalkowanie może jedynie przysporzyć nam problemów w nauce w przyszłości. Dlatego warto uczyć się krok po kroku – proporcji twarzy, ciała, dłoni i stóp, które wielu nawet zaawansowanym artystom sprawiają duży problem. W rzeczywistości nauka rysunku polega w dużej mierze na ćwiczeniu, doskonaleniu swojej techniki i stylu w celu osiągania coraz lepszych rezultatów. Co prawda teoria również może okazać się w tym procesie pomocna, jednak nic nie zastąpi długiego treningu, w który włożymy jak najwięcej sił.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

nauka-rysunku

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Nauka języka francuskiego Warszawa

    Nauka języka francuskiego Warszawa

    A może język francuski? O tym, że we współczesnym świecie nie da się już w pełni funkcjonować bez znajomości języków obcych, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, bo z całą pewnością wielu z nas znalazło się w sytuacji, w której konieczne było wykazanie się znajomością jakiegoś języka obcego. No cóż, pora więc może nadrobić zaległości i