|  |  |  | 

Białko sfd czy kfd Edukacja Szkolenie iso 31000

Pierwsze obliczenia

Pierwsze obliczenia
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

nauka (7)Pierwsze trzy klasy szkoły podstawowej to wprowadzenie do matematyki. Nie są to jeszcze żadne poważne obliczenia. Proste działania, na małych liczbach i to cała sprawa. Jednak, bez tych podstaw, bez tego wprowadzenia, bez tych właśnie prostych działań można w ogóle zapomnieć o działaniu na wyższym poziomie.
Pierwsze trzy klasy, to zrozumienie pojęcia liczby. Dzieci zazwyczaj umieją już liczyć po kolei do dziesięciu, do stu, różnie. Z tym że, nie zawsze rozumieją do czego jest im to liczenie potrzebne. Właśnie te pierwsze trzy klasy mają dziecku pokazać, do czego jest im to liczenie potrzebne, jak mogą je wykorzystać, jak mogą je użyć.
Ważne też, że te trzy pierwsze klasy, to również wprowadzenie do działań na liczbach. Z jednej strony dziecko poznaje te działania, dziecko dowiaduje się, jak te działania wykonywać. Jednak na tym nie koniec. Dziecko dowiaduje się, na czym te działania polegają, jak się je wykonuje, ale przede wszystkim, po co. Doświadczenie sensowności działań ma w tym momencie największe znaczenie. Ma znaczenie kluczowe do tego, żeby dziecko w ogóle podejmowało się pracy w tym obszarze.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

pierwsze-obliczenia

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Nauka norweskiego

    Nauka norweskiego

    Nauka języków Język angielski bez dwóch zdań zdominował świat. Każdy turysta, wybierający się na wakacje za granicę musi znać ten język, zwłaszcza jeśli nie zna języka urzędowego w wybranym kraju. Angielski stał się więc językiem uniwersalnym, po który często sięgają ludzie bez znajomości innych języków. Stosunkowo prosty jeśli chodzi o gramatykę, nie sprawia również wielu