|  |  | 

Coaching Zielona Góra Edukacja

Skuteczna nauka kluczem do sukcesu

Skuteczna nauka kluczem do sukcesu
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

edukacja (32)Nieodłącznym elementem systemu edukacji jest nauka w domu, która wielu osobom sprawia trudności. Istnieje kilka prostych zasad, które pomagają uczyć się efektywnie.
1. Plan – zaplanuj swoje działania krok po kroku, podziel materiał na kilka części i ucz się ich po kolei. Widok ubywających stron z notatkami motywuje.
2. Miejsce – przygotuj sobie wcześniej miejsce do nauki, najlepiej ciche i spokojne, w którym nie ma elementów mogących rozpraszać. Odłóż telefon, nie korzystaj z Internetu jeśli nie ma takiej konieczności.
3. Czas – określ ile czasu jesteś w stanie poświęcić na naukę – ilość nie znaczy jakość. Lepiej uczyć się kilkadziesiąt minut efektywnie niż kilka godzin bezproduktywnie powtarzać to samo.
4. Przerwy – pamiętaj o aktywności fizycznej, krótkie i proste ćwiczenia co godzinę pomagają się odstresować i są odskocznią dla eksploatowanego mózgu.
5. Powtarzaj – nawet jeśli opanowałeś już cały materiał powtórz go za kilka godzin. Utrwalając w ten sposób zdobytą wcześniej wiedzę minimalizujemy prawdopodobieństwo zapomnienia tego, co już opanowaliśmy.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

skuteczna-nauka-kluczem-do-sukcesu

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Nauka norweskiego

    Nauka norweskiego

    Nauka języków Język angielski bez dwóch zdań zdominował świat. Każdy turysta, wybierający się na wakacje za granicę musi znać ten język, zwłaszcza jeśli nie zna języka urzędowego w wybranym kraju. Angielski stał się więc językiem uniwersalnym, po który często sięgają ludzie bez znajomości innych języków. Stosunkowo prosty jeśli chodzi o gramatykę, nie sprawia również wielu