|  |  | 

Home broker praca opinie Informacje

SYNOWIE EDYPA I JOKASTY

SYNOWIE EDYPA I JOKASTY
1 vote, 3.00 avg. rating (67% score)

Nauka angielskiego (3)Synowie Edypa umówili się, że będą królować nad Tebami na przemian: w jednym roku jeden w drugim drugi. Pierwszy zaczął Eteokles, ale po roku nie chciał oddać władzy bratu, a gdy ten domagał się tego, wygnał go z rodzinnego kraju. Polinejkes znalazł swoje miejsce w Argos, zadomowił się tam i ożenił z królewską córką. Po pewnym czasie namówił teścia, aby pomógł mu odzyskać tron Teb. Adratos zebrał wojsko i wraz z zięciem wyruszył pod Teby. Oblegał miasto, ale Tebańczycy zrobili wypad przeciwko oblegającym wojskom i wybili wszystkich nieprzyjacielskich dowódców. Niestety w walce zginął także Eteokles. Władzę przejął znowu Kreon i zabronił pochować Polinejkesa jako zdrajcę wystawiając jego ciało krukom na pożarcie. Jednak Antygona, siostra zabitego nie mogła się z tym pogodzić i wyszła w nocy poza mury miasta, własnymi rękoma wykopała grób i pogrzebała brata. Za to, że nie usłuchała rozkazu króla zamurowano ją żywcem w piwnicy.
Dziesięć lat później Teby przestały istnieć, gdyż synowie zabitych pod miastem dowódców zebrali nowe wojska i ruszyli na Teby.

Zobacz także pozostałe wpisy o edukacji:

synowie-edypa-i-jokasty

ABOUT THE AUTHOR

Zobacz także:

  • Wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego

    Wielotematyczny portal internetowy wordpress dla każdego

    Dziwnie jest mieć w domu egzotyczne zwierzę Od zawsze interesowały Cię zwierzęta, bo były takie maleńkie i niewinne. Wielokrotnie zdarzało się, że przynosiłaś do domu chorego ptaszka czy rannego kotka. Opiekowałaś się nimi najlepiej, jak umiałaś. Karmiłaś je, dawałaś im wody, czy kładłaś spać w dużym pudełku. Oczywiście zgadzali się na to rodzice, bo taka